Założenie spółki ile kosztuje i jak to zrobić

Częstym pytaniem wśród początkujących, ale i doświadczonych przedsiębiorców są:
jak założyć spółkę
założenie spółki ile kosztuje

Poniżej postaramy się przybliżyć Wam na czym polega założenie spółki i odpowiedzieć na pytanie ile to kosztuje.

Krok I – Forma spółki

Na początek musicie wybrać jaki typ spółki jest dla was najwygodniejszy. Jeżeli potrzebujecie pomocy w tej kwestii skontaktujcie się z nami na biuro@legalden.pl, a doradzimy Ci jaka forma spółki będzie najkorzystniejsza dla Twojego przedsiębiorstwa.  Wybór typu spółki zależy od wielu czynników – rodzaju przedsiębiorstwa, liczby wspólników, ale też jakie relacje panują między wami.

Krok II – Projekt umowy spółki

Projekt umowy spółki to dokument stanowiący nie tylko fundament pracy Twojej spółki, ale też bazowy element jej założenia. Aby uniknąć problemów w przyszłości – takich jak spór pomiędzy wspólnikami, warto jest zainwestować czas w opracowanie umowy spółki. Jeżeli chcesz abyśmy pomogli Ci stworzyć korzystny dla Ciebie projekt umowy, skontaktuj się z nami.

Pozostała dokumentacja, to umowa najmu, a także uchwały wspólników, jak i inne dokumenty związane z uzyskaniem niezbędnego dla rejestracji Twojej spółki wpisu, o którym więcej informacji znajdziesz w kolejnym kroku.

Krok III – Rejestracja spółki

Ostatni krok to złożenie wniosku o wpisanie Twojej spółki do Krajowego Rejestru Sądowego. Musisz pamiętać, że dołączenie do wniosku wszystkich załączników, to obowiązek leżący po Twojej stronie. Dlatego jest to tak ważny etap w procesie zakładania spółki – wniosek musi być kompletny. Wtedy właśnie uzyskujesz numer NIP i REGON, a informacja o wpisaniu Twojej spółki do KRS ukazuje się w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.

Założenie spółki ile kosztuje?

Koszt rejestracji najpopularniejszej typu spółki – spółki z ograniczoną odpowiedzialnością to 350 złotych. Składa się na to wpis do KRS (250 zł) i ogłoszenie w Monitorze (100 zł)

Jeżeli chcesz abyśmy pomogli Ci założyć spółkę krok po kroku skontaktuj się z nami przez biuro@legalden.pl. Na pewno pomożemy.

Więcej o naszym wsparciu dla przedsiębiorców przeczytasz tutaj: https://legalden.pl/biznes/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *