Jak ubrać się do sądu? Mimo że ta sprawa może Ci się wydawać prostą to jednak przy doborze garderoby do sądu, musisz kierować się pewnymi zasadami. Strój powinien być dopasowany do okoliczności sprawy. I oczywiście sam ubiór nie zagwarantuje nam tego, czy sprawa zakończy się dla nas korzystnym wynikiem, ale na pewno pomoże zbudować wizerunek osoby, której można zaufać, nie próbuje przed sądem grać kogoś, kim nie jest i szanuje godność i powagę sądu.
Program telewizyjny to nie rzeczywistość
Zacznijmy od tego, że sąd to bardzo poważna i doniosła instytucja. Sąd jest bezstronny i niezwisły, ale pamiętajmy, że sędzia to też człowiek. Od tego, jaki strój wybierzemy może zależeć to jak sędzia będzie nas postrzegał.
Pamiętajmy, programy telewizyjne, w których przed sądem każdy wygląda jak prosto z wybiegu, podczas prezentowania najnowszej kolekcji znanego projektanta, powinien być dla Ciebie przestrogą a nie wyznacznikiem !.
Ubierz się skromnie
Niestety często zdarza się tak, że ludzie przychodzący do sądu myślą, że im lepiej (ich zdaniem) wyglądają, tym lepiej wpływa to na wynik sprawy. Oczywiście jest to w pewnym sensie wina ich pełnomocników.
Każdy profesjonalny pełnomocnik powinien od razu powiedzieć swojemu klientowi co może a czego nie może założyć, już kilka dni przed rozprawą – tak, żebyśmy mieli czas ewentualnie wybrać się na zakupy. Nie chodzi tu tylko o lekkie zasugerowanie doboru garderoby – musi być to stanowcze powiedzenie „nie, takie ubranie do sądu odpada”.
Wykreśl z listy wyzywające ubrania
Zapomnij też o dekoltach i modnych „spodni z dziurami”. Nie możemy naszym strojem wyrażać obojętności czy nadmiernego wyrachowania. Tym co mamy na sobie wyraźmy siebie i to w jakim charakterze znajdujemy się na sali sądowej. Oczywiście bez przesady z tym wyrażaniem siebie 😊. Zapomnij też o rzucającej się w oczy biżuterii.
Ważną rolę w budowaniu naszego wizerunku odegra również dobór kolorów i wzorów na naszym ubiorze. Unikajmy jaskrawych kolorów, ponieważ są one agresywne, niepotrzebnie rzucają się w oczy i sprawiają wrażenie wyzywających. Wybierzmy raczej te neutralne np. odcienie błękitu, beżu czy klasycznego granatu i czerni. Jeżeli nie wiesz w co się ubrać wybierz klasyk. Czarne spodnie i biała góra.
Postawmy na prostotę
Jeżeli chodzi o wzory unikajmy raczej wszelkiego rodzaju krat, kwiatów czy printów. Postawmy na skromność, to jeszcze nikogo nie zawiodło. Najważniejsze jest nasze zachowanie i to co mamy do powiedzenia. Nie możemy pozwolić, aby uwagę sędziego przyciągało bardziej to jak wyglądamy od tego co w danej chwili mówimy – być może ta chwila nieuwagi będzie miały ogromny wpływ na wynik rozprawy.
W sądzie musisz być szczery i otwarty
Pamiętajmy, że przed sądem musimy być szczerzy i otwarci. Nie możemy próbować grać kogoś innego bo sąd od razu to zauważy. Jeżeli jesteś pokrzywdzony w sprawie rozwodowej, masz za sobą ciężkie chwile i odbiło się to w dużej mierze na Twoim nastroju i kondycji psychicznej, nie ma sensu za wszelką cenę próbować to ukryć. Kilka warstw makijażu, świetnie skrojony garnitur i drogi zegarek nie załatwi sprawy – a nawet może ja pogorszyć. Sędzia może pomyśleć, że to część Twojej gry, a to co mówimy nie do końca musi być prawdą.
Buduj swój wizerunek na prawdzie
Twoje intencje mogą być wtedy szczere, ale nasz wizerunek sprawi, że to co mamy do powiedzenia nie do końca będzie odbierane tak jak byśmy tego chcieli. Ubierz się więc wtedy skromnie, pokaż w sądzie jak naprawdę się czujesz i co najważniejsze, pokaż sędziemu, że może Ci zaufać. Uniwersalna rada zarówno dla kobiet i mężczyzn? Prosty, klasyczny garnitur. Okażemy szacunek i wyrazimy powagę dla sądu.
Jeżeli będziemy uczestniczyć w rozprawie sądowej jako świadkowie, wtedy pamiętajmy, żeby wyglądać po prostu elegancko, formalnie i z szacunkiem do sądu.
Podsumowując
Jaki powinien być nasz ubiór do sądu? Formalny i skromny. Mówi się, że jak Cię widzą, tak Cię piszą – i to oczywiście jest prawda. Na rozprawie sądowej tak jak wszędzie, pierwsze wrażenie u ludzi wywołuje to jak wyglądasz, a przecież sędzia to też człowiek. Sam ubiór nie zagwarantuje nam wygranej sprawy, ale na pewno pomoże Ci w budowie Twojego wizerunku i pokazania jakie masz prawdziwe intencje.
Oczywiście z odpowiednim ubiorem powinno iść w parze odpowiednie zachowanie, ale o tym w naszych kolejnych artykułach. Sama wiedza w kwestii jak ubrać się do sądu nie załatwi sprawy.
Dowiedz się więcej:
W tym też Ci pomożemy
Jeżeli nie wiesz jak ubrać się do sądu, skontaktuj się z nami. W tym też Ci doradzimy.
O tym jak przygotować się do sprawy rozwodowej, przeczytacie tutaj: https://legalden.pl/jak-przygotowac-sie-do-sprawy-rozwodowej/