Ułatwienia dostępu

NGO

Obsługa prawna stowarzyszeń

Ludzie, dla których działania społeczne i pomoc innym to ich cecha wspólna, często zastanawiają się nad założeniem własnej organizacji pozarządowej.
Obsługa prawna stowarzyszeń

Może zdarzyć się tak, że na początku działanie w pojedynkę okaże się zbyt trudne a to co chcesz robić będzie idealnie nadawało się do działania jako stowarzyszenie.

Stowarzyszenie to grupa osób (np. przyjaciół, bliższych i dalszych znajomych, członków rodziny lub zupełnie obcych sobie osób), która chce osiągnąć wspólny cel lub rozwijać swoje zainteresowania. Mogą to być sporty drużynowe, zamiłowanie do muzyki klasycznej, pasjonowanie się grami wideo czy pomoc zwierzętom.

W stowarzyszeniu najważniejsi są jego członkowie. Najczęściej tworzone jest ono przez grupę ludzi, którzy chcą zwrócić na jakiś problem społeczny lub wspólnie działać na rzecz konkretnego dobra. Poprzez wspólne działanie chcą rozwijać swoje zainteresowania (np. sporty walki) lub osiągnąć wyznaczony sobie cel (np. wpisać zabudowania fabryki do rejestru zabytków, odnowić ją itd.).

Przed podjęciem decyzji o utworzeniu stowarzyszenia warto jest dowiedzieć się z czym wiąże się przeprowadzenie takiego procesu.
Jeżeli zdecydujesz się na współpracę z naszą kancelarią powiemy Ci jak założyć stowarzyszenie i przeprowadzimy dla Ciebie całą procedurę, aż do uzyskania wpisu stowarzyszenia w rejestrze.

Co możemy dla Ciebie zrobić: