Ułatwienia dostępu

Rekompensata zakupu ogrzewania przez organizacje pozarządowe

Weszła w życie ustawa, dzięki której organizacje pozarządowe uzyskały możliwość do otrzymania rekompensaty za zakup ogrzewania w zakresie, w jakim zużywają je na potrzeby prowadzenia działalności pożytku publicznego. Rekompensata ma na celu częściowe pokrycie kosztów odbiorców ciepła w związku z pogarszającą się sytuacją na rynku paliwowym.

Rekompensata zakupu ogrzewania -potrzebne dokumenty

Warunkiem otrzymania rekompensaty jest złożenie odpowiedniego oświadczenia do lokalnego sprzedawcy ciepła – lokalnego zakładu energetyki. Oświadczenie może złożyć osoba działająca w imieniu organizacji pozarządowej np. Członek Zarządu organizacji.

Do dokumentu należy złożyć dodatkowo określenie szacowanej ilości ciepła, która zostanie przeznaczona na działalność pożytku publicznego oraz dane, na podstawie których ją oszacowano, a także dokument świadczący o uznaniu odbiorcę za podmiot uprawniony do skorzystania z rekompensaty (np. wyciąg z KRS organizacji.

Termin złożenia oświadczenia

Termin na złożenie oświadczenia jest bardzo krótki.

Organizacja pozarządowa może złożyć je tylko do 11 października 2022 r.

Wsparcie kancelarii

Jeżeli zastanawiacie się jak i czy możecie złożyć takie oświadczenie, napiszcie do nas na adres e-mail: biuro@legalden.pl. Na pewno pomożemy.

Więcej o naszej kancelarii przeczytacie tutaj: https://uslugi.ngo.pl/293713-legalden-jacek-olejarz.html

  • W kancelarii Legalden pomaga organizacjom pozarządowym rozwiązywać problemy związane z ich codziennym funkcjonowaniem. Prawnik w Legalden od początku założenia Kancelarii. Wiceprezes Fundacji LawForGood. Specjalizuje się w obsłudze korporacyjnej organizacji pozarządowych oraz innych podmiotów gospodarczych. Swoją wiedzę i umiejętności rozwija pod patronatem adwokata Jacka Olejarza, założyciela Kancelarii Legalden. Uważa, że najważniejsze w pracy prawnika to utrzymywanie relacji z klientem opartych na wzajemnym zaufaniu, otwartości i zrozumieniu jego problemu. Wolny czas spędza czytając książki, bawiąc się ze swoimi ukochanymi kotami oraz grając na konsoli – w grach ceni sobie przede wszystkim fabułę pozwalającą na wiele godzin rozgrywki.

    Rozwój NGO | Fundraising

Zobacz inne