Tarcza antykryzysowa 2.0 – pięć najważniejszych zmian

adwokat_warszawa, adwokat_śródmieście, prawo_pracy, kancelaria_warszawa, adwokat_spadki, adwokat_zachowek, 
kancelaria_śródmieście

Sejm uchwalił ustawę zmieniająca tzw. Tarczę antykryzysową. Teraz ustawą zajmie się Senat. Biorąc jednak pod uwagę sytuację polityczną, można założyć, że Tarcza antykryzysowa 2.0 wejdzie w życie w brzmieniu przyjętym przez Sejm.

Poniżej prezentujemy 5 naszym zdaniem najważniejszych zmian w Tarczy antykryzysowej.

1. Rozszerzenie zwolnienia z ZUS do 49 pracowników

Jeżeli zatrudniasz od 10 do 49 osób możesz skorzystać z 50 procentowej ulgi w składkach ZUS. Jedynym warunkiem jest to, że utrzymasz zatrudnienie. Żeby skorzystać ze wsparcia musisz wypełnić oświadczenie, które w najbliższym czasie pojawi się na stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

2. Dłuższe postojowe

Jako osobie zatrudnionej na umowę cywilnoprawną albo osobie samozatrudnionej, przysługuje Ci dłuższe wynagrodzenie postojowe. Nowa tarcza antykryzysowa wprowadza świadczenie w wysokości około 2000 złotych przez 3 miesiące. Dotychczas miało ono obowiązywać tylko przez miesiąc.

3. Program pierwszy biznes

W ramach programu Banku Gospodarstwa Krajowego „pierwszy biznes- wsparcie na starcie” wprowadzone zostaną między innymi ulgi związane ze spłatą zaciągniętych dotychczas pożyczek. Jest istotne rozwiązanie dla przedsiębiorców, jakie proponuje Tarcza antykryzysowa 2.0

4. Ulgi kredytowe

Jako przedsiębiorca będziesz miał możliwość ustalenia nowych, korzystniejszych dla Ciebie warunków spłaty kredytu bankowego – niezależnie od wielkości Twojego przedsiębiorstwa.

5. Organizacje pozarządowe

Organizacje pozarządowego będą mogły skorzystać ze wsparcia związanego z ochroną miejsc pracy, które do tej pory przysługiwało przedsiębiorcom – warunkiem jest utrzymanie zatrudnienia.

Jeżeli masz pytanie w związku funkcjonowaniem tarczy antykryzysowej napisz do nas na biuro@legalden.pl.
Na pewno pomożemy.

Photo by Martin Sanchez on Unsplash

Udostępnij

Facebook
Twitter
LinkedIn
Karol Molendowski

Karol Molendowski

Prawnik w kancelarii Legalden. Aktywne działania w organizacjach studenckich wykształciło w nim nowe, świeże spojrzenie na istotne problemy społeczne. Pomimo młodego wieku zdobył doświadczenie w wielu instytucjach prawniczych takich jak prokuratura, instytucje finansowe i kancelarie. W pracy stawia na otwartość umysłu, szukanie nowych nietuzinkowych rozwiązań i indywidualne podejście do każdej sprawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *