Ułatwienia dostępu

02.08

Webinar: Ustawa o ochronie sygnalistów – co musi przygotować Twoja firma?

Czy wiesz, że 24 czerwca 2024 r. opublikowana została Ustawa o ochronie sygnalistów? Nakłada ona na pracodawców szereg obowiązków, którym pracodawcy muszą sprostać już do 25 września 2024 r. – od tej daty Ustawa zacznie oficjalnie obowiązywać.

Jako pracodawca zatrudniający co najmniej 50 osób musisz przygotować i wdrożyć wewnętrzną procedurę, która umożliwi sygnalistom (osobom zgłaszającym naruszenia) zgłaszanie naruszeń prawa. Co dokładnie musisz zrobić? Zapisz się na nasz kolejny webinar!

Dodatkowo – oprócz obowiązkowej procedury, o której mowa powyżej – możesz wprowadzić możliwość zgłaszania informacji o naruszeniach dotyczących obowiązujących w Twojej firmie innych regulacji wewnętrznych lub standardów etycznych, które obowiązują w Twojej firmie na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego.


Kiedy? 2 sierpnia 2024 roku (piątek) o godzinie 11:00.

Dla kogo: 

  • Dla właścicieli i managerów firm, które zatrudniają pracowników, jak również współpracują ze zleceniobiorcami oraz współpracownikami (b2b)
  • Dla osób, które chcą w przystępny sposób pogłębić wiedzę o nowych obowiązkach wynikających z ochrony sygnalistów.

Czego dowiesz się w trakcie spotkania: 

  • Jakie obowiązki nakłada na przedsiębiorców ustawa w zakresie ochrony sygnalistów?
  • Jakie kluczowe dokumenty musisz wdrożyć, aby wypełnić obowiązek wynikający z Ustawy o ochronie sygnalistów?
  • Jakie ryzyka kar oraz odpowiedzialności grożą Ci w przypadku niewdrożenia nowych regulacji?
  • Jakie kroki podjąć, aby zdążyć do 25 września 2024 r.?

Po zakończonym webinarze dostaniesz od nas certyfikat uczestnictwa i materiały prezentowane w czasie spotkania. 

Spotkanie poprowadzi:


Adwokat Magdalena Niedźwiecka – Adwokat specjalizująca się w doradztwie prawnym na rzecz NGO, startupów pozytywnego wpływu oraz przedsiębiorców, z wieloletnim doświadczeniem w postępowaniach sądowych i arbitrażowych. Posiada doświadczenie zdobyte w renomowanych kancelariach w Polsce oraz Wielkiej Brytanii, w tym w postępowaniach arbitrażowych o wartości przekraczającej 500 milionów złotych. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz prestiżowej London School of Economics and Political Science (LSE).
Posiada szeroką wiedzę z zakresu ESG, współtworząc cykl webinarów „ESG po ludzku”, który ma na celu przystępne wyjaśnienie zagadnień związanych z odpowiedzialnością społeczną i ekologiczną przedsiębiorstw. Wspiera organizacje w implementacji najlepszych praktyk ESG, pomagając im w osiągnięciu zrównoważonego rozwoju i minimalizacji wpływu na środowisko.

  • Adwokat lubiąca tworzyć kreatywne rozwiązania i pomagać Klientom w wyborze najkorzystniejszego z nich, stąd tak dobrze czuje się w swojej roli. W pracy na rzecz NGO najbardziej ceni sobie różnorodność oraz szczególną misję, jaka towarzyszy każdej z tych organizacji. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie postępowań sądowych i arbitrażowych (w tym postępowanie arbitrażowe, w którym wartość przedmiotu sporu przekraczała 500 milionów złotych) zdobywane w renomowanych kancelariach w Polsce oraz w Wielkiej Brytanii. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku prawo oraz prestiżowej uczelni London School of Economics and Political Science (LSE) w Londynie, gdzie w ramach rocznego programu studiów General Course pogłębiała swoją wiedzę z zakresu prawa medycznego, prawa własności intelektualnej oraz prawa publicznego międzynarodowego. Czas wolny spędza przede wszystkim ze swoimi przyjaciółmi – w tym ukochanymi pieskami Lebronem i Enzo – a także przy ciekawej książce czy serialach dokumentalnych. Interesuje się psychologią, Formułą 1, a także nauką języków obcych.

    ESG | współprace międzynarodowe