NGO

Założenie stowarzyszenia

Ludzie, dla których ważne są działania społeczne i pomoc innym często zastanawiają się nad założeniem własnej organizacji pozarządowej.
Założenie stowarzyszenia

Może zdarzyć się tak, że na początku działanie w pojedynkę okaże się zbyt trudne. Rozwiązaniem będzie założenie stowarzyszenia.

Stowarzyszenie to grupa osób (np. przyjaciół, znajomych, członków rodziny lub zupełnie obcych sobie osób), która chce osiągnąć wspólny cel lub rozwijać swoje zainteresowania. Mogą to być:

  • sporty drużynowe,
  • zamiłowanie do muzyki klasycznej,
  • pasjonowanie się grami wideo,
  • pomoc zwierzętom.

W stowarzyszeniu najważniejsi są jego członkowie. Najczęściej to grupa ludzi, którzy chcą zwrócić uwagę na pewien problem społeczny lub wspólnie działać na rzecz konkretnego dobra. Poprzez wspólne działanie chcą rozwijać swoje zainteresowania (np. sporty walki) lub osiągnąć wyznaczony sobie cel (np. wpisać zabudowania fabryki do rejestru zabytków).

Przed podjęciem decyzji o utworzeniu stowarzyszenia warto dowiedzieć się, z czym wiąże się przeprowadzenie takiego procesu.

Jeżeli zdecydujesz się na współpracę z naszą kancelarią powiemy Ci jak założyć stowarzyszenie i przeprowadzimy dla Ciebie całą procedurę, aż do uzyskania wpisu stowarzyszenia w rejestrze.