O NAS

O NAS

Pracujesz w NGO? Jesteś liderem lub liderką społeczną? Pomożemy Ci działać efektywnie i zgodnie z prawem. Dzięki nam możesz realizować swoją misję bez obaw.
ZESPÓŁ
CO ROBIMY

Zgadzasz się, że społeczeństwo obywatelskie może istnieć jedynie, jeśli organizacje pozarządowe będą silne? Podobnie jest z walką z problemami społecznymi. Nie uda się ich rozwiązać, jeśli organizacje społeczne nie będą miały odpowiednich narzędzi do walki z nimi. 

 

Niestety w ostatnich latach klimat dla NGO-sów jest wyjątkowo trudny. To nie wszystko. Skomplikowane przepisy prawa nie pomagają w rozwoju trzeciego sektora. Dlatego właśnie powstaliśmy. Uważamy, że praca prawnika powinna mieć pozytywny wpływ na społeczeństwo. Wspieramy swoją wiedzą prawną organizacje pozarządowe, ponieważ chcemy, żeby mogły skupić się na swojej misji. Nie masz doświadczenia w prowadzeniu organizacji? Pomożemy Ci. Razem z nami nawet osoby bez doświadczenia w prowadzeniu organizacji non-profit mogły bez trudu założyć i skutecznie prowadzić własną organizację.

 

Nie tylko zakładamy nowe organizacje, ale też wspieramy doświadczone i znane fundacje i stowarzyszenia. 

 

Wg ngo.pl jesteśmy kancelarią obsługującą najwięcej NGO w Polsce. Tylko w 2022 roku założyliśmy niemal 40 nowych organizacji, w tym oddziały dużych międzynarodowych fundacji. Na stałe obsługujemy ponad 50 organizacji pozarządowych – zarówno ogólnopolskich, jak i lokalnych.

NGO

Możesz liczyć na wsparcie naszej kancelarii w codziennych sprawach związanych z działalnością Twojej organizacji.

Założenie fundacji

Ludzie, którzy myślą o zmianie społecznej, często zastanawiają się nad założeniem fundacji. Należysz do nich? Pomożemy Ci!

Obsługa prawna fundacji

Prowadzenie fundacji wiąże się ze spełnieniem wielu formalności takich jak np. zgłaszanie zmian do KRS czy prowadzenie księgowości. Wiąże się to z ciągłym przygotowaniem odpowiednich dokumentów. Możesz na nas liczyć! 

Założenie stowarzyszenia

Jeżeli zdecydujesz się na współpracę z naszą kancelarią powiemy Ci jak założyć stowarzyszenie i przeprowadzimy dla Ciebie całą procedurę, aż do uzyskania wpisu stowarzyszenia w rejestrze.

Obsługa prawna stowarzyszeń

Jesteśmy Kancelarią, która pomoże Ci w założeniu stowarzyszenia oraz jego rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym. Wesprzemy Cię również w Twoich bieżących działaniach i doradzimy co możesz zrobić aby stowarzyszenie działało zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Fundacje korporacyjne

Fundacje korporacyjne to bez wątpienia szczególne organizacje – są zawieszone gdzieś pomiędzy korporacyjnym porządkiem a dynamiką i elastycznością organizacji pozarządowych. Praca z fundacjami korporacyjnymi nauczyła nas, jak pogodzi te dwa światy i zapewnić pełne bezpieczeństwo prawne bez ograniczania możliwości realizacji celów statutowych fundacji.

Dane osobowe w NGO

Zazwyczaj wprowadzenie odpowiednich procedur i polityki ochrony danych osobowych wymaga przeprowadzenia audytu, tak aby poznać, jak działa organizacja i w jaki sposób może dojść do potencjalnego naruszenia danych osobowych. Dopiero wtedy można wdrożyć odpowiednie dla danej fundacji rozwiązania.

Start-upy

Startupy pozytywnego wpływu (impactowe) to organizacje, których celem, poza zarabianiem pieniędzy, jest zmienianie świata na lepsze. Dobrze rozumiemy takie podejście, bo nasza kancelaria powstała z tego właśnie względu. W 2022 roku zostaliśmy nawet Laureatami Raportu Startupów Pozytywnego Wpływu. Radykalna innowacja społeczna, którego wydawcą jest Koźmiński Business Hub (Akademia Leona Koźmińskiego).

CSR

Wykorzystując naszą praktyczną wiedzę we współpracy z organizacjami pozarządowymi, wspieramy biznes we współpracy z NGO, w tym w szczególności negocjowaniu i zawieraniu partnerskich umów z przedstawicielami trzeciego sektora.

Legalizacje

Zatrudnienie cudzoziemców stanowi powszechną praktykę w organizacjach pozarządowych. Międzynarodowe fundacje zakładające oddziały lub fundacje w Polsce potrzebują wykwalifikowanej kadry do pracy. Często, aby rozpocząć działalności w Polsce, delegują do pracy swoich pracowników z innych krajów. Należy pamiętać, że aby pracownik (cudzoziemiec) mógł rozpocząć legalną pracę w Polsce, pracodawca przed podpisaniem z nim umowy, musi pozyskać dla niego zezwolenie na pracę.
ADRES
Warszawa_kancelaria_adwokacja_Zebra_Tower_Legalden_Mokotowska_1_00-640

Zebra Tower

Mokotowska 1,
00-640 Warszawa