Ułatwienia dostępu

ESG

strategie | raporty | procedury
Chcesz zadbać o zrównoważony rozwój Twojej organizacji?
Zdajesz sobie sprawę, że raportowanie pozafinansowe to już standard działania, który ma realny wpływ na biznes? Już niebawem sprawozdania te staną się obowiązkiem dla wielu firm - nie tylko tych największych, ale też dostawców i podwykonawców, czyli tych małych i średnich biznesów.
Specjalizujemy się w ESG

W naszym zespole mamy ekspertki ESG, które specjalizują się w prawie pracy, prawie organizacji pozarządowych, tworzeniu i prowadzeniu fundacji korporacyjnych. 

Znalezienie odpowiedniego partnera, który pomoże Ci wdrożyć działania ESG to czasochłonny proces. My pracujemy z największymi organizacjami pozarządowymi w Polsce. Podpowiemy Ci, które z nich mogłyby pracować z Tobą w obszarach E (środowisko) S (społeczeństwo G (ład korporacyjny). Pomożemy Ci nie tylko do nich dotrzeć, ale i skoordynujemy Wasze wspólne działania.

Mamy doświadczenie we współpracy z biznesem zaangażowanym społecznie.
Szkolimy się i występujemy na konferencjach – zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jesteśmy na bieżąco z nowościami w CSR i ESG. Wiemy, jak mówić i tłumaczyć je prostym językiem.  W naszych webinarach „ESG po ludzku” do tej pory wzięło już 100 osób. 

Według Komisji Europejskiej w Polsce regulacjom Dyrektywy CSRD podlega około 4-5 tys. podmiotów (2024 rok). Nie zwlekaj i dowiedz się, jak się przygotować.

Jeśli jesteś małą lub średnią firmą - ESG może być dla Ciebie szansą.
Co możemy dla Ciebie zrobić?
Masz pytania?
Napisz do naszej ekspertki
Picture of Magdalena Niedźwiecka
Magdalena Niedźwiecka
LIDERKA USŁUGI ESG
Adwokat lubiąca tworzyć kreatywne rozwiązania i pomagać Klientom w wyborze najkorzystniejszego z nich, stąd tak dobrze czuje się w swojej roli. W pracy na rzecz NGO najbardziej ceni sobie różnorodność oraz szczególną misję, jaka towarzyszy każdej z tych organizacji. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie postępowań sądowych i arbitrażowych (w tym postępowanie arbitrażowe, w którym wartość przedmiotu sporu przekraczała 500 milionów złotych) zdobywane w renomowanych kancelariach w Polsce oraz w Wielkiej Brytanii. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku prawo oraz prestiżowej uczelni London School of Economics and Political Science (LSE) w Londynie, gdzie w ramach rocznego programu studiów General Course pogłębiała swoją wiedzę z zakresu prawa medycznego, prawa własności intelektualnej oraz prawa publicznego międzynarodowego.
NAPISZ: magdalena.niedzwiecka@legalden.pl
FAQ
Czy ESG dotyczy tylko dużych firm?

Nie. ESG jest ważne dla każdej firmy, niezależnie od jej rozmiarów. Nawet małe przedsiębiorstwa powinny zastanowić się, w jaki sposób  dbają o środowisko, społeczeństwo i sposób zarządzania. Jeśli pracujesz z dużym biznesem – najprawdopodobniej już wkrótce też będziesz musiał opowiadać o swoich działaniach. Uważamy, że zwrócenie uwagi na ESG już dzisiaj, może Ci pomóc rozwijać Twoją firmę w zrównoważony sposób. 

Nie, ESG to trwały kierunek rozwoju biznesu, dostosowany do zmieniających się oczekiwań społeczeństwa.

Nie tylko. ESG może mieć realny wpływ na efektywność działania Twojej firmy.  

Na początku warto zrozumieć czym jest ESG. Następnie spróbuj znaleźć obszary, w których firma może poprawić swoje praktyki środowiskowe, społeczne i z zakresu zarządzania.

Wdrożenie ESG może być trudne ze względu na potrzebę zmiany procesów i mentalności w firmie. Wyzwania obejmują również m.in. dostosowanie się do nowych standardów raportowania, a także przeszkolenia pracowników z zakresu ESG.

Najnowsze artykuły z ESG
ESG
Artykuł
ESG – skąd się wziął ten skrót?
Artykuł
Czy regulamin pracy powinien być inkluzywny?
Artykuł
Dyskryminacja i mobbing w miejscu pracy – jak się chronić?
Artykuł
Greenwashing – jak się przed nim bronić?
Chcesz wiedzieć więcej o ESG? Zapisz się do naszego newslettera!