Ułatwienia dostępu

28 stycznia

Szkolenie online: Wdrażanie i raportowanie ESG – aspekty praktyczne i prawne

Data: 28 stycznia 2024 10.00 – 16.00

Cena:

3000 zł netto do 10 stycznia 2025 roku,

4000 zł netto po 10 stycznia 2025 roku

Szkolenie jest dla Ciebie jeśli:

  • Jesteś w swojej firmie odpowiedzialny/a za proces raportowania
  • Jesteś specjalistą/ką ds. ESG, Green officerem 
  • nie jesteś prawnikiem (nasze szkolenie skierowane jest zarówno do osób z wiedzą prawniczą jak i bez)
  • Wiążesz swoją ścieżkę zawodową z odpowiedzialnym biznesem i kwestiami zrównoważonego rozwoju

Ważne: Liczba miejsc jest ograniczona do 8 osób. Chcemy, żeby szkolenie miało wymiar praktyczny dla Was oraz pracować na konkretnych, branżowych przypadkach.

Od 21 listopada 2024 roku polskie spółki, które przekraczają określone w dyrektywie CSRD: obroty, przychody lub liczbę pracowników, są zobowiązane do raportowania zrównoważonego rozwoju. 

Te regulacje wpływają na to, jakie obowiązki mają firmy, ale również na ich pozycję na rynku.  Raportowanie niefinansowe pozwoli Twojej firmie wyróżnić się spośród innych, pomoże w pozyskaniu i utrzymaniu międzynarodowego partnera biznesowego oraz wpłynie na lepszą pozycję w wielu przetargach.

Jeśli jesteś małą firmą, dzięki odpowiedzialnemu podejściu do biznesu możesz konkurować z o wiele większymi organizacjami pokazując się jako transparentny dostawca.

Jeśli jesteś dużą firmą, raportowanie i wprowadzenie ESG do firmy pomoże Ci w utrzymaniu obecnych partnerów biznesowych i pozyskanie nowych. Nie zostaniesz wyeliminowany przez brak między innymi policzonego śladu węglowego swojej działalności lub produktów.

Podczas szkolenia omówimy przede wszystkim wymagania dyrektywy CSRD oraz jej wejście do polskiego prawa, Europejskie Standardy Raportowania (ESRS), przygotowanie się do raportowania z uwzględnieniem branż, w jakich działasz oraz odpowiemy na nurtujące Cię pytania. 

Dowiesz się:

  1. W jakim zakresie Twoją firmę obejmuje i będzie obejmować  CSRD
  2. Czego wymaga od Ciebie CSRD i ESRS
  3. Jak się przygotować do obowiązku raportowania niefinansowego i od czego zacząć

Plan szkolenia:

  • Wstęp do raportowania niefinansowego, zrównoważonego rozwoju oraz inne akty prawne dotyczące raportowania na poziomie zarówno polskim jak i europejskim
  • Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2022/2464 o sprawozdawczości przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju (CSRD) – omówienie 
  • Europejski Standardy Raportownia (ESRS) – jakie mają znaczenie i jak je zastosować w praktyce
  • Zbieranie danych w firmie – czyli jak wprowadzić ten wewnętrzny proces oraz na co zwracać uwagę
  • Mapa legislacji, czyli jakie dyrektywy europejskie będą dotyczyć Twojej firmy
  • Case study i dobre praktyki 
  • Jak stworzyć raport 
  • Znaczenie odpowiedzialnego biznesu w praktyce

Szkolenie organizuje Kancelaria adwokacka Legalden: 

Kancelaria Legalden na co dzień wspiera dobry wpływ. Obsługujemy organizacje pozarządowe takie jak: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Norwegian Refugee Council czy Fundację LuxMed. Wiemy jak ważna jest transformacja modelu biznesowego w skali globalnych kryzysów. Dlatego też zaczęliśmy pracować z biznesem, żeby wspierać ich w zwiększaniu swojego oddziaływania i swojej odpowiedzialności za podejmowane działania.

Przygotowujemy naszych klientów do raportowania niefinansowego, piszemy i wdrażamy niezbędne w firmie polityki oraz szkolimy np. z greenwashingu. W swoich działaniach przede wszystkim opieramy się na przepisach prawa ale nie zapominamy o prostym języku jakim przekazujemy wiedzę.

Popularyzujemy wiedzę o zrównoważonym rozwoju i ESG np. poprzez serię darmowych webinarów „ESG po ludzku”, publikujemy na naszych blogu wiele praktycznych wpisów oraz nagrywamy podcasty Talk For Good BIZ z osobami, które również mają taką samą misję jak my.

Na co dzień współpracujemy partnersko i ekspercko z: Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Forum Darczyńców, United Nations Global Compact, C.H Beck, Rzeczpospolitą oraz Partnerstwem Inclu(vi)sion.

Trenerki:

Magdalena Niedźwiecka – adwokat lubiąca tworzyć kreatywne rozwiązania i pomagać Klientom w wyborze najkorzystniejszego z nich, stąd tak dobrze czuje się w swojej roli. W pracy na rzecz NGO najbardziej ceni sobie różnorodność oraz szczególną misję, jaka towarzyszy każdej z tych organizacji. Specjalistka ds. ESG i CSR w Kancelarii Legalden. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie postępowań sądowych i arbitrażowych (w tym postępowanie arbitrażowe, w którym wartość przedmiotu sporu przekraczała 500 milionów złotych) zdobywane w renomowanych kancelariach w Polsce oraz w Wielkiej Brytanii. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku prawo oraz prestiżowej uczelni London School of Economics and Political Science (LSE) w Londynie, gdzie w ramach rocznego programu studiów General Course pogłębiała swoją wiedzę z zakresu prawa medycznego, prawa własności intelektualnej oraz prawa publicznego międzynarodowego. Czas wolny spędza przede wszystkim ze swoimi przyjaciółmi – w tym ukochanymi pieskami Lebronem i Enzo – a także przy ciekawej książce czy serialach dokumentalnych. Interesuje się psychologią, Formułą 1, a także nauką języków obcych.


Wiktoria Soszka – Od wielu lat współpracuje z organizacjami pozarządowymi – szczególnie humanitarnymi i działających na rzecz klimatu. Specjalistka ds. ESG i CSR w KancelariI Legalden Absolwentka Collegium Civitas (stosunki międzynarodowe – bezpieczeństwo międzynarodowe i klimatyczne), studentka Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Warszawie (prawo). Swoją pracę dyplomową poświęciła negatywnym skutkom zmian klimatu na społeczności lokalne w Azji Środkowo-Wschodniej. Dzięki temu wiedzę merytoryczną w zakresie regulacji o zrównoważonym rozwoju oraz ESG (szczególnie kwestie środowiskowe) łączy z aspektami prawnymi. Prelegentka m.in. na konferencjach PRECOP w Katowicach. W wolnym czasie tworzy treści edukacyjne m.in. o geopolityce i prawach człowieka, czyta reportaże lub chodzi po górach – najczęściej Karkonoszach. Fascynuję ją też kultura frankofońska i język francuski.

  • Od wielu lat współpracuje z organizacjami pozarządowymi - szczególnie humanitarnymi i działających na rzecz klimatu. Zna codzienne bolączki z jakimi borykają się organizacje pozarządowe. Absolwentka Collegium Civitas (stosunki międzynarodowe - bezpieczeństwo międzynarodowe i klimatyczne), studentka Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Warszawie (prawo). W wolnym czasie tworzy treści edukacyjne m.in. o geopolityce i prawach człowieka, czyta reportaże lub chodzi po górach - szczególne miejsce zajmują tu Karkonosze.

    ESG | Partnerstwa z NGO