Trzeci sektor potrzebuje więcej mężczyzn — w dobie konieczności przebijania szklanego sufitu przez kobiety jest to odpowiedni postulat? Ocenę zostawiamy Tobie, ale to jest odcinek o wiele szerszy i nie stawia prostych diagnoz. Dwóch Jacków spotkało się w nim, żeby poznać konkretną perspektywę i ocenić, jak praca w NGO może wpłynąć na rozwój młodych i w ogóle zawodowy. I jak 1% podatku nieco nadszarpnął swój własny cel. Albo dlaczego trzeba było w końcu zmienić narrację onkologiczną.
Z odcinka dowiesz się:
- jakie były początki Fundacji Rak’n’Roll,
- jak przechodzi się na pełny etat z branży reklamowej do trzeciego sektora i dlaczego bycie własnym klientem bywa trudne,
- czy NGO to dobre miejsce na rozwój zawodowy,
- jakie badania musi zrobić 40-letni chłopak, aby 50-letni mu za to podziękował i czym jest onkopłodność,
- czy Fundacja Rak’n’Roll jest częściej postrzegana jako fundacja kobieca,
- dlaczego warto być wolontariuszem i czy aktywizm różni się międzypokoleniowo.
✅ Wolontariat w Fundacji Rak’n’Roll https://www.wolontariat.raknroll.pl/
🐉 Rozmawia mec. Jacek Olejarz
⚫️ Jacek Maciejewski — zarządza Fundacją Rak’n’Roll. Ukończył Pedagogikę na Uniwersytecie Warszawskim oraz podyplomowe Studium Socjoterapii. Dawno temu pracował w Poradni Psychologicznej. Od 1996 r. zajmuje się reklamą. Wymyślił nazwę i określił sposób komunikowania się Fundacji Rak’n’Roll. Odpowiada za większość akcji fundacyjnych: „Kalendarz Gwiazd”, „Boskie Matki”, „Daj włos!”, „Zbieramy na cycki, nowe fryzury i dragi”, „Gadaj*Badaj”, „Pięknołyse” i in. Po śmierci Magdy Prokopowicz, przez niemal rok, pełnił funkcję Prezesa Fundacji. Żonaty z Moniką, tata Mikołaja. Dużo jeździ na rowerze, także na maratonach MTB.
Zobacz na YouTube:
Zobacz na Spotify: